Chlazení VLK: Tepelná čerpadla - nízkoteplotní tepelná čerpadla DAIKIN

Nová tepelná čerpadla Daikin Altherma 3.generace

TEPELNÉ ČERPADLO DAIKIN ALTHERMA TŘETÍ GENERACE

Chlazení VLK: Daikin - chlazení, tepelná čerpadla, klimatizace, výčepní zařízení, daikin, altherma Od 1. července 2012 jsou v prodeji zcela nové jednotky tepelných čerpadel Daikin Altherma LT – nízkoteplotní provedení. Cílem této nové generace je především zajistit NEJRYCHLEJŠÍ NÁVRATNOST VAŠÍ INVESTICE!!!
Při vývoji nové generace jednotky Daikin Altherma bylo cílem především snížit provozní náklady při zachování vysoké spolehlivosti a extrémně nízké hlučnosti (48 dBA v 1 m od jednotky). Nejlépe lze charakterizovat provozní náklady tepelného čerpadla během celého otopného období pomocí údaje SCOP, což je průměrný sezónní topný faktor. U invertorových technologií je tento sezónní topný faktor o poznání lepší, než u klasických systémů s On/Off kompresorem právě z důvodu perfektní regulace výkonu při částečné zátěži.
Na výpočet SCOP je k dispozici Daikin Altherma simulátor, který dle nadefi novaných podmínek dokáže poměrně přesně určit provozní náklady v dané lokalitě a daném objektu.
Dalším ukazatelem účinnosti tepelného čerpadla je klasický topný faktor při 100% zatížení. Uvádí se při venkovní teplotě a teplotě výstupní vody. Podmínky výpočtu jsou dány normou např. EN14511. Topný faktor dle této normy u nové generace tepelných čerpadel Daikin Altherma je při A2/W35 3,81! (konkrétně TČ o velikosti 4 kW).

HLAVNÍ NOVINKY NOVÉ GENERACE TEPELNÝCH ČERPADEL SNIŽUJÍCÍ PROVOZNÍ NÁKLADY:

1/ Zcela nový Daikin swing kompresor navržený speciálně pro vytápění
2/ Modulace kompresoru již od 1,5 kW výkonu!
3/ Vyšší výkon kompresoru při velmi nízkých teplotách
4/ Nová řada deskových výměníků s větší plochou
5/ Frekvenčně řízené oběhové čerpadlo účinnosti A
6/ Unikátní bezrámová konstrukce venkovní jednotky bez topného elektrického kabelu
7/ Vypínání elektronické invertorové desky v pohotovostním modu
8/ Provozní rozsah až do -25 °C!

1/ ZCELA NOVÝ DAIKIN SWING KOMPRESOR SPECIÁLNĚ NAVRŽENÝ PRO VYTÁPĚNÍ

Tyto zcela nové kompresory jsou optimalizované speciálně pro vytápění tak, aby měli co nejvyšší účinnost. Kompresory jsou individuálně navržené pro každou výkonovou třídu. Jedná se o špičkové Daikin kompresory vyráběné v brněnské továrně Daikin.

2/ ROZŠÍŘENÁ MODULACE VÝKONU TEPELNÉHO ČERPADLA JIŽ DO 1,5 KW

S cílem zajistit co nejvyšší účinnost a co nejnižší provozní náklady především při částečné zátěži (95% období v roce) jsou nové kompresory a jejich řízení navrženy tak, aby plynule regulovaly výkon tepelného čerpadla v co největším rozsahu. Jak je vidět z grafu níže, maximální účinnosti se dosahuje právě při částečné zátěži. Proto plynulá regulace v co největším rozsahu zajišťuje nejnižší provozní náklady na vytápění Vašeho domu a tím tedy i rychlejší návratnost Vaší investice.
Jak je vidět na obrázku, invertorová technologie právě díky chodu při nižších frekvencích má vyšší účinnost oproti klasickým On/Off kompresorům, které jsou provozované pouze na 100% frekvenci.

Chlazení VLK: Daikin - chlazení, tepelná čerpadla, klimatizace, výčepní zařízení, daikin, altherma

3/ VYŠŠÍ VÝKON KOMPRESORU PŘI VELMI NÍZKÝCH TEPLOTÁCH

Nové invertorové řízení kompresoru u třetí generace tepelných čerpadel Daikin Altherma umožňuje také zvýšit frekvenci kompresoru nad nominální hodnoty a tím dodávat větší množství energie při velmi chladných venkovních teplotách. Díky tomu podíl energie dodané záložním elektrickým ohřevem ve vnitřní jednotce klesá a opět se snižují provozní náklady.

4/ NOVÁ ŘADA DESKOVÝCH VÝMĚNÍKŮ S VĚTŠÍ PLOCHOU

V nové generaci vnitřních jednotek Daikin Altherma se pro zvýšení účinnosti používá nová řada deskových výměníků s velkou teplosměnnou plochou. Díky tomu stačí nižší kondenzační teplota a tedy i nižší kondenzační tlak při výstupu z kompresoru a tím nám opět roste účinnost.

5/ FREKVENČNĚ ŘÍZENÉ OBĚHOVÉ ČERPADLO ÚČINNOSTI A

U všech vnitřních jednotek nové generace je vysoce účinné oběhové čerpadlo s plynulou regulací průtoku, které ke svému provozu potřebuje mnohem méně energie než klasická čerpadla s fi xním průtokem. Díky tomu lze dosáhnout úspory až 270 kWh (při ceně 2,60 Kč za kWh v tarifu D56d je úspora v rozsahu cca 750 Kč ročně)

6/ UNIKÁTNÍ BEZRÁMOVÁ KONSTRUKCE VENKOVNÍ JEDNOTKY BEZ TOPNÉHO ELEKTRICKÉHO KABELU

Jednou z hlavních novinek je konstrukce venkovní jednotky. Jednotka byla navrhována čistě jako tepelné čerpadlo tak, aby co nejméně namrzala a odmrazovací cyklus byl co nejkratší a nejefektivnější. Lamely výměníku venkovní jednotky mají větší rozteče oproti klimatizačním zařízením pro snadnější odtávání. Jednotka nemá rám, a tedy nemůže dojít k akumulaci ledu a problémům s namrzáním. Při odtávání voda stéká přímo pod jednotku, nedrží se ve spodní nosné konstrukci, a tedy nemusí se dávat dodatečně elektrický topný kabel! Díky absenci topného kabelu se ročně ušetří cca 170 kWh elektrické energie (což odpovídá roční úspoře cca 450 Kč)

7/ VYPÍNÁNÍ INVERTOROVÉ ELEKTRONICKÉ DESKY V LETNÍM OBDOBÍ V POHOTOVOSTNÍM REŽIMU

Nešvarem dnešní doby je zbytečné plýtvání energií v době, kdy nepotřebujeme elektrické spotřebiče a necháváme je v pohotovostním režimu. Invertorová deska tepelných čerpadel tohoto výkonového rozsahu ve stand by modu spotřebuje cca 20 W. U nové generace tepelných čerpadel Daikin Altherma však dochází k automatickému vypínání této desky a tím dochází k úspoře cca 60 kWh ročně (cca 150 Kč za rok).

8/ PROVOZNÍ ROZSAH JEDNOTEK AŽ DO -25 °C!

Chlazení VLK: Daikin - chlazení, tepelná čerpadla, klimatizace, výčepní zařízení, daikin, altherma Díky přesné funkci elektronického vstřikovacího ventilu a přesnému měření tlaků chladiva pracuje třetí generace tepelného čerpadla Daikin Altherma až do venkovní teploty -25 °C. Dokonce je garantována teplota výstupní topné vody 50 °C i při venkovních teplotách -20 °C bez přitápění elektrickým dohřevem! Díky tomu se opravdu můžete spolehnout, že tepelné čerpadlo Daikin Altherma zajistí Vaši tepelnou pohodu i při extrémně nízkých teplotách s minimální podporou záložního elektrického topného prvku. Díky novému kompresoru s vylepšenými provozními parametry, vyšším výkonům při nižších teplotách, perfektní modulaci, dokonalejšímu deskovému výměníku a minimalizaci spotřeby pomocných elektrických prvků jako je oběhové čerpadlo, elektrický topný kabel či invertorová elektronická deska lze dosáhnout úspor v řádech několika tisíc korun ročně oproti jiným typům tepelných čerpadel. I přes vyšší cenu tepelného čerpadla třetí generace Daikin Altherma je zajištěna rychlejší návratnost Vaší investice a proto i výraznější provozní úspory.

KONTAKTY

Sídlo:
U Skladiště 421, 400 01, Ústí nad Labem

Provozovna:
Ještědská 151, 460 08, Liberec 23
GSM: 602 558 964
e-mail: martin.vlk@chlazenivlk.cz

Prodej, nabídky, konzultace - Ústecký kraj:
Martin Vlk, 602 558 964, martin.vlk@chlazenivlk.cz

ZAMĚSTNÁNÍ

Nabízíme práci v Ústeckém kraji pro schopné elektrikáře, montéry, svářeče a chladírenské mechaniky.

Pro Liberecký kraj hledáme chladírenského mechanika pro servisní a montážní práce v regionu.

Pro více informací nás kontakujte na tel:
602 558 964 nebo e-mailem martin.vlk@chlazenivlk.cz.

NAPIŠTE NÁM

Copyright © 2014 Chlazení VLK, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Created by UpFront