Rekuperace

Co je rekuperace

Za rekuperaci se dá obecně označit zpětné získávání tepla. V rámci vzduchotechniky o rekuperaci hovoříme ve smyslu zpět získávání tepelné energie z odpadního vzduchu, který se z domu nuceně odvádí. Moderní rekuperační jednotky umí rekuperovat - vrátit zpět běžně 80% až do 95% tepelné energie, pomocí které ohřejeme příchozí čerstvý vzduch. Objemy odchozího a příchozího vzduchu by se přitom měly rovnat.

Proč rekuperaci?

Dnešní moderní domy jsou velmi dobře zatěsněné a zateplené (těsná okna, zateplení, parotěsné folie,...). Již nefunguje klasické větrání jak v minulosti, kdy stačilo trochu větru a s mikro mezerami se dům vyvětral sám. Vy jste pak jen museli ztracené teplo do domu dodat nějakým silným kotlem. Dnes si stavíme pomyslné "termosky", do kterých se nastěhujeme, žijeme v nich. Naším pobytem v domu produkujeme vlhkost a vydýcháváme plyn CO2, který se bez vyvětrání váže na naše červené krvinky místo kyslíku a my se následně přidušujeme.  Proto musíme k našemu spokojenému životu v domu zajistit správně dávkované větrání a jelikož bychom pouhým větrákem opět ztratili velkou dávku tepla, proto používáme nucené větrání s rekuperací tepla.

chlazení, tepelná čerpadla, klimatizace, výčepní zařízení, daikin, altherma

Co je důležité při výběru dodavatele ?

Systém nuceného větrání s rekuperací  by nám měl sloužit po celou životnost domu. Rozvody rekuperace budou schovány pod sádrokartony, v podlahách, ve stěnách. Asi nebudeme chtít třeba po 10 letech dělat jejich výměnu z důvodu špatné funkce či hygienických problémů a opět z domu dělat staveniště.

Proto rozvody by měly být:
 
A jaká by měla být rekuperační jednotka:
chlazení, tepelná čerpadla, klimatizace, výčepní zařízení, daikin, altherma

Jaká bude životnost systému?

1.Rozvody rekuperace - ideálně po celou dobu životnosti domu
2. Rekuperační jednotka -  dobré rekuperační jednotky fungují pouze s výměnou filtrů vzduchu 10 a více let.

Jak má fungovat celý systém?

Tak, že o něm v normálním režimu provozu vůbec nevíte. Žádný hluk, žádný průvan, žádná omezení pro Vás. Systém větrá na základě námi připravených propočtů a vašich požadavků, který si volíte intuitivně na displeji ovládací jednotky či na mobilním telefonu.

A jak je to s rekuperací svépomocí?

1. Vypracujeme projektovou dokumentaci s návodem instalace.
2. Přivezeme Vám materiál na stavbu. Náš technik provede Vaše zaškolení k montáži rozvodů a domluví s Vámi vše potřebné. V případě, že potřebujete poradit, je Vám náš technik kdykoli v průběhu montáže k dispozici.
3. Po Vaší instalaci rozvodů vzduchotechniky přijedeme s rekuperační jednotkou, vsadíme ji do systému, připojíme elektročást, odvod kondenzátu a provede kontrolu funkčnosti celého systému.
4. Poskytneme Vám uživatelské zaškolení, vysvětlíme nastavení rekuperační jednotky a její funkce, abyste i v budoucnu rekuperaci plně ovládali a využívali jí dle Vašich potřeb.
5. Přebytečný materiál , který Vám po montáži rozvodů zbyde a bude v rozumné délce a nepoškozený, odkoupíme za prodejní ceny zpět. My ho použijeme, Vám je k ničemu.
6. V případě správné funkce systému přebíráme zodpovědnost a poskytujeme plnou záruku na celý systém (včetně části Vaší montáže)
7. I nadále jsme Vám k dispozici s radou, opravou či servisem.

KONTAKTY

Sídlo:
U Skladiště 421, 400 01, Ústí nad Labem

Provozovna:
Ještědská 151, 460 08, Liberec 23
GSM: 602 558 964
e-mail: martin.vlk@chlazenivlk.cz

Prodej, nabídky, konzultace - Ústecký kraj:
Martin Vlk, 602 558 964, martin.vlk@chlazenivlk.cz

ZAMĚSTNÁNÍ

Nabízíme práci v Ústeckém kraji pro schopné elektrikáře, montéry, svářeče a chladírenské mechaniky.

Pro Liberecký kraj hledáme chladírenského mechanika pro servisní a montážní práce v regionu.

Pro více informací nás kontakujte na tel:
602 558 964 nebo e-mailem martin.vlk@chlazenivlk.cz.

NAPIŠTE NÁM

Objednávejte naše výrobky a služby pro vytápění, chlazení, rekuperaci a tepelná čerpadla
zde.

Chcete-li nám cokoliv sdělit, využijte e-mail: martin.vlk@chlazenivlk.cz a my se vám rádi budeme věnovat.

Copyright © 2014 Chlazení VLK, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Created by UpFront