Chlazení VLK: Tepelná čerpadla - vysokoteplotní čerpadla

Tepelná čerpadla Daikin HT 80

Vysokoteplotní systém vytápění

JAK SYSTÉM FUNGUJE

Altherma HT (high temperature - vysokoteplotní altherma) je vybavena dvojitým tepelným čerpadlem, které odebírá tepelnou energii z venkovního vzduchu a vyrobené teplo dodává do otopné soustavy. První tepelné čerpadlo - nacházející se ve venkovní jednotce - je zdrojem středně vysokých teplot pro druhé tepelné čerpadlo ve vnitřní jednotce, které dohřeje vodu až na 80 °C. Této teploty topné vody je dosaženo pouze na principu termodynamiky - bez dodatečného elektrického dohřevu - což činí althermu HT extrémně účinnou. Obě tepelná čerpadla jsou založena na invertorové technologii, což přináší další úspory energie.

Altherma HT 80 - Chlazení VLK - chlazení, tepelná čerpadla, klimatizace, výčepní zařízení, daikin, altherma Altherma HT 80 - Chlazení VLK - chlazení, tepelná čerpadla, klimatizace, výčepní zařízení, daikin, altherma Altherma HT 80 - Chlazení VLK - chlazení, tepelná čerpadla, klimatizace, výčepní zařízení, daikin, altherma

Tepelná čerpadla DAIKIN FLEX HT

Technologie energeticky účinného tepelného čerpadla

Daikin Altherma typu Flex je naší odpovědí na současné i budoucí otázky spojené s klasickými systémy vytápění. K těmto otázkám se řadí například zvyšující se náklady na energie a neakceptovatelný dopad na životní prostředí. U Daikin Altherma typu Flex jsou 2/3 tepla generovány ze vzduchu, tedy obnovitelného a bezplatného zdroje energie ! V mírných klimatických pásmech a ve střední Evropě dosahuje koefi cient COP u modelu Daikin Altherma hodnoty 3. V porovnání s olejovými kotly to vede ke:
- Snížení provozních nákladů až o 36 %
- Snížení emisí CO2 až o 71 %
- Snížení využívání primární energie až o 35 %

Modulární systém

Jedna či více venkovních jednotek tepelného čerpadla s invertorovým řízením dokáže zajistit vytápění, chlazení a teplou užitkovou vodu pro obytnou budovu, a to prostřednictvím 1 venkovní jednotky v kombinaci s až 10 vnitřními jednotkami. Venkovní jednotky o výkonu v rozmezí 23 a 45 kW extrahují teplo z okolního vzduchu, zvýší jeho teplotu na střední hodnotu a poté tepelnou energii předají jednotlivým vnitřním jednotkám. V každém jednotlivém bytě je nainstalována vnitřní jednotka o malém půdorysu. Ta získává tepelnou energii z centrální venkovní jednotky, přičemž pak zvýší teplotu vody prostřednictvím druhého (kaskádového) cyklu tepleného čerpadla. Následně pak vede ohřátou nebo ochlazenou vodu k tepelným tělesům (podlahové prvky, konvektory tepelného čerpadla a/nebo radiátory). K dispozici jsou dvě výkonové třídy vnitřních jednotek (6 a 9 kW), které zajišťují optimální účinnost pro jakoukoli velikost bytu. U větších aplikací lze nainstalovat venkovní jednotky Multi.

Daikin Altherma typu Flex ohřívá a chladí vzduch a ohřívá teplou užitkovou vodu:
- Vytápění: teplota výstupní vody až 80 °C
- Chlazení: teplota výstupní vody až 5 °C
- Teplá užitková voda: teplota vody v zásobníku až 75 °C
Díky své funkci zpětného získávání tepla dokáže systém ohřívat teplou užitkovou vodu v zásobníku až na 60 °C, a to z odpadního tepla vznikajícího při chlazení.

Altherma FLEX HT - Chlazení VLK - chlazení, tepelná čerpadla, klimatizace, výčepní zařízení, daikin, altherma Altherma FLEX HT - Chlazení VLK - chlazení, tepelná čerpadla, klimatizace, výčepní zařízení, daikin, altherma Altherma FLEX HT - Chlazení VLK - chlazení, tepelná čerpadla, klimatizace, výčepní zařízení, daikin, altherma Altherma FLEX HT - Chlazení VLK - chlazení, tepelná čerpadla, klimatizace, výčepní zařízení, daikin, altherma

KONTAKTY

Sídlo:
U Skladiště 421, 400 01, Ústí nad Labem

Provozovna:
Ještědská 151, 460 08, Liberec 23
GSM: 602 558 964
e-mail: martin.vlk@chlazenivlk.cz

Prodej, nabídky, konzultace - Ústecký kraj:
Martin Vlk, 602 558 964, martin.vlk@chlazenivlk.cz

ZAMĚSTNÁNÍ

Nabízíme práci v Ústeckém kraji pro schopné elektrikáře, montéry, svářeče a chladírenské mechaniky.

Pro Liberecký kraj hledáme chladírenského mechanika pro servisní a montážní práce v regionu.

Pro více informací nás kontakujte na tel:
602 558 964 nebo e-mailem martin.vlk@chlazenivlk.cz.

NAPIŠTE NÁM

Copyright © 2014 Chlazení VLK, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Created by UpFront